VýprodejAKCE
TÝDNE
Obývací
pokoje
KuchyněJídelnyLožniceStudentské -
dětské pokoje
PředsíněKancelářDoplňkyNábytek
z masivu

Klasika či moderna v kuchyni? To jsou kuchyňské linky Family Line!

Nabídku kuchyňských linek jsme rozšířili o kuchyně Family Line z dílny jednoho z největších evropských výrobců nábytku firmy BRW (BLACK-RED-WHITE S.A.).

Proč zrovna kuchyně Family Line?

Kuchyňské linky od výrobce BLACK RED WHITE jsou vyráběny ve třech řadách. Mezi top kuchyně patří řada Senso, která se vyznačuje širokými možnostmi a flexibilitou. Family Line je řada sektorových kuchyní vyráběných na stejných strojích, ze stejných materiálů a ve stejné kvalitě zpracování, jako kuchyně Senso s tím rozdílem, že nabídka jednotlivých modulů je omezenější a není zde možnost výroby atypů a dalších specialit typických pro kuchně vyšší kategorie. Třetí řadou kuchyní jsou levné kuchyně Junona, které jsou určeny všem, kteří požadují moderní jednoduchý vzhled bez vysokých nároků  a současně s velmi nízkou cenou.

Vzhledem k tomu, že v naší nabídce jsou kuchyně EMKA Dynamik od českého výrobce s možnostmi srovnatelnými, jako nabízí řada Senso, rozhodli jsme se do nabídky zařadit právě kuchyně Family Line, které vhodně doplňují naši nabídku kuchyňských linek. Společně s atraktivními dekory a tvary kuchyňských dvířek řady Family Line představuje tato řada velmi dobrou variantu pro všechny, kteří si potrpí na krásném vzhledu kuchyně a současně nepotřebují atypická řešení a technické vymoženosti spadající do oblasti kuchyní řešených na míru. Díky omezenému počtu modulů, dekorů a omezení výroby atypů umožňuje výrobci kuchyní řady Family LIne výrobu na sklad. Tímto přístupem dochází ke zkracování dodacích lhůt, zjednodušení logistiky a marketingu a následně i snížení ceny finálního výrobku oproti kuchyním řešeným na míru.

Systém Family Line nabízí cca 85 modulů v klasických  i moderních designech (celkem cca 29 dekorů a typů dvířek). Od roku 2015 byla nabídka rozšířena o luxusní plnovýsuvné výsuvy zásuvek s tlumeným dovíráním SMARTBOX a tlumené dovírání dvířek. V nabídce i nadále zůstávají standardní metaboxové zásuvky s částečným výsuvem na rolničkových pojezdech s velmi dobrým poměrem mezi cenou a výkonem.  Jak již bylo uvedeno, jde tedy o kuchyňské linky, kde zákazník ocení širokou škálu standardních modulů (skříněk), výběr dostatečného množství barev, stylu a materiálu dvířek a současně nepožaduje výrobu atypických prvků, a to vše při zachování velmi přijatelné ceny často za velmi luxusní vzhled kuchyně.

Pokud patříte k zákazníkům, kteří hledají krásnou a funkční kuchyni a současně nepožadujete nadstandardní kování, atypy a další technické vychytávky, a to vše při zachování výborné kvality zpracování a zajímavé ceny, určitě by neměly kuchyně Family Line uniknout Vaší pozornosti.

S čím se tedy u kuchyní Family Line můžeme setkat?

K dispozici máme dvě základní řady kuchyňských linek Family Line

a) Klasické kuchyně Family Line - jsou určeny všem, kteří nevyznávají "modernu" a mají rádi kouzlo klasických až rustikálních kuchyní, které často navozují teplejší a útulnější atmosféru  kuchyně, jenž neslouží jen k vaření, ale často bývá místem, kde se společně u jednoho stolu setkává cela rodina, případě i hosté, zmámí, přátelé. Ideálně se tyto kuchyně hodí do větších prostor, rodinných domů, chalup, ale najdou si své místo i ve stylově zařízených bytech.

Řada klasických kuchyní nabízí tyto varianty:

Melos  - klasika se vším všudy. Krásné celodřevěné dvířko v barvě bříza orange uspokojí především náročnějšího zákazníka, který vyznává krásu přírodního masivního dřeva. Dvířko je velmi masivní, má tloušťku 25 mm.

Letis -  jsou dvířka s patinovanou povrchová úpravou v dekoru bříza sibiřská patina. Dvířko je tvořeno MDF deskou s PVC folií, tloušťka dvířek je 16 mm.

Older -  novinka v nabídce Family Line. Jde o klasické bílé dvířko v provedení MDF s bílou PVC fólií o tloušťce 16 mm. Je určeno všem vyznavačům klasických bílých dvířek a to s vynikající cenou.

Family Line Melos    Family Line Letis  Family Line Older

Každý typ dvířka má výrobcem doporučený úchyt, ale lze vybrat z cca 10ti možných variant vhodných ke klasickým dvířkům. Ke klasickým linkám patří i doplněk, se kterým se u moderních kuchyní setkáváme sporadicky a to horní věncová lišta, která vaši novou kuchyňskou linku doladí k dokonalosti. Rustikalní vzhled kuchyně podtrhnou i tzv pilastry, což jsou ozdobné skříňky šířky 5 cm.

Korpusy klasických kuchyní Family Line jsou k dispozici ve třech dekorech, a to ořech guarneri, wenge a nově ke kuchním Older i alpská bílá.

Korpusy ke klasické řadě Family Line

Kuchyňskou linku Family Line lze doplnit o prvky zvyšující komfort jejího užívaní, a to o tlumiče dovírání dvířek, tlumené dojezdy metaboxových šuplíků (nebo rovnou o luxusnější šuplíky typu SMARTBOX), příborníky, skleněné police, osvětlení, vestavěný odpadkový koš, nerezové nebo granitové kuchyňské dřezy a samozřejmě o vhodné kuchyňské spotřebiče. Vzhled klasické linky dotvoří i vhodný design odsavače, trouby nebo varné desky, nebo samostatného sporáku. Pokud uvažujete o vestavných spotřebičích, lze nabídnout umístění trouby pod varnou desku, nebo stále oblíbenější umístění trouby do komfortní výšky usnadňující pečení a obsluhu spotřebiče.

KBO 0831 AT CO  KBO 0832 AT OW

b) Moderní kuchyně Family Line - typickým znakem dnešní moderní kuchyně je jednoduché hladké dvířko v provedení dekorované laminotřískové desky, nebo lakované či foliované MDF desky. Méně často se u moderních linek setkáme s dýhovanými nebo masivními skládanými dvířky. Naopak často volenou povrchovou úpravou moderních kuchyňských linek bývá lak či fólie v lesklé úpravě včetně dnes vévodící barvé bílé. Nabídka moderních kuchyní Family Line zahrnuje dvířka všech zmíněných kategorií.

Edan - nadčasové moderní MDF dvířko skládaného vzhledu ve třech barevných kombinacích PVC fólie - béžová, višeň malaga, bílá canadian, tloušťka 19 mm

Domin - velmi oblíbené dvířko, které by se mohlo líbit i těm, kteří vyznávají Provance styl. Je z MDF desky s folií PVC v dekoru kanadská bílá, tloušťka dvířek je 16 mm. Kuchyně Domin patří mezi cenově dostupnější z moderní řady Family line

Tabes 2 - nástupce oblíbených dvířek moderní řady Family Line. Jde o hladké dvířko z MDF desky s PVC folíí v dekoru lava mat. Tloušťka dvířek je 16 mm.

Tafne - jediný typ moderního dvířka Family Line se zapuštěným úchytem, který dodává kuchyni Tafne velmi zajímavý vzhled. Jde o masivní MDF dvířko tloušťky 19 mm s PVC fólií nově ve třech barevných provedeních odlišujících se i cenou - béžový a bílý lesk (vyšší cena) a shiraz wenge (nižší cena). Dekory lze vzálemně kombinovat.

Tapo PLUS - hladké lesklé dvířko z laminotřískové desky 18 mm s fólií, u kterého je dosaženo efektu vysokého lesku dodatečným lakováním dvířek. Dvířka mají 3D ABS hranu 2 mm. Toto oblíbené provedení dvířek se vyrábí ve třech odstínech - bílá lesk, béžová champagne lesk a grafit lesk. Jednotlivé barvy lze vzájemně kombinovat.

Plate - skládané dvířko sestavené s využitím přírodních materiálů. olšové dřevo a dýhovaná MDF ve dvou mořeních - dub bělený a dub wenge představuje luxusní verzi moderní nadčasové kuchyně z moderní řady Family Line. Tloušťka dvířek má úctyhodných 19,5 mm. Jde o jedinou moderní kuchyni z řady Family Line, kde máme k dispozici i horní dekorativní věncovou lištu., čímž se Plate dostává na rozhraní klasické a moderní kuchyně.

TOP Line - nejžádanější provedení z moderní řady kuchyní. TOP Line - jde o lakované hladké lakované MDF dvířko ve vysokém lesku, jsou použity tři barvy laků a to bílá, hnědá a antracitová. Tloušťka dvířek je 16 mm. Tyto barvy se výborně kombinují. TOP Line je velmi hezká a svým vzhledem luxusní kuchyně. Vše při zachování příznivé ceny.

Pesen II - moderní jednoduché dvířko s integrovanou úchytkou - jde o MDF dvířka s fólií v dekoru dub sonoma se stříbrnou  úchytkou a dub sonoma hnědý s černou úchytkou. Tloušťka dvířek je 19,5 mm a dvířka jsou oboustranně dekorovaná. Kuchyň navazuje na velmi úspěšnou variantu Pesen. Vyznačuje se moderním vzhledem za velmi příznivou cenu.

Iris - představuje oblíbené hladké provedení dvířek s továrně montovaným zapuštěným úchytem. Dvířka jsou z MDF desky s PVC fólií v dekorech dub sonoma a dub sonoma hnědý. Luxusní vzhled a příjemná cena  předurčuje, ze tato novinka se stane oblíbenou u zákazníků vyžadujících netradiční design kuchyně.

Repaso - představuje kuchyňskou linku tvořenou skládanými dvířky  z MDF desky povrchově upravenou finish fólií ve dvou moderních dekorech dub sanremo a dub sanremo světlý. Tloušťka dvířek je 19 mm.

Aplaus - další stylová kuchyně tvořená dýhovanými dvířky s dřevěným nákližkem ve dvou barvách - dub bílý a dub hnědý. Aplaus představuje luxusní kuchyni s dvířky, na kterých vyniká struktura přírodního materiálu. Tloušťka dvířek je 18 mm.

Hamper - to je kuchyň s jednoduchým hladkým typem dvířek vyrobených z laminotřískové desky 18mm silné, navozující přírodní strukturu dřeva. Dvířka mají kvalitní ABS hranu. Hamper si můžete pořídit v moderním dekoru  dub sanremo světlý a lze ho kombinovat např. s bílými dvířky z řady Topline.

TAL 2 - je vedena jako samostatná řada , nicméně jde spíše o doplňkové skříňky k moderním řadám Family Line. TAL 2 představuje skříňky s dvířky v provedení hliníkový rámeček a sklo. Tloušťka dvířek je 21 mm. Tyto hliníkové prosklené rámečky jsou žádaným oživením moderních kuchyní Family Line.

Family Line Edan Kuchyně Family Line - APLAUS hnědý Kuchyně Family Line - APLAUS bílýKuchyně Family Line - HAMPER_TOPLINE Kuchyně Family Line - DOMIN kanadská bílá Kuchyně Family Line - TAFNE bílý leskFamily Line Tafne Family Line Tapo Kuchyně Family Line - TAPO PLUS bílý leskFamily Line Plate FL_tapo_grafit Pesen II - kuchyňská linka Iris - kuchyňská linka Kuchyně Family Line - REPASO dub sanremo Kuchyně Family Line - TopLine šedý lesk Kuchyně Family Line - REPASO dub sanremo světlý Family Line Tapo Plus šampaňská  Family Line Edan višeň malaga

K moderním dvířkům máme k dispozici pět barev korpusů - alpská bílá, šedá grenola, congo (béžová), ořech guarneri, nebo wenge.

korpusy

Samozřejmě i k moderní řadě kuchyní Family Line jsou dostupné doplňky obdobné jako ke kuchyním klasickým, tedy tlumení pro dovírání dvířek či zásuvek, vklady (příborníky) do zásuvek, integrované odpadkové koše, prvky pro osvětlení atd.
Kuchyňskou linku Vám můžeme dodat i s kvalitními kuchyňskými spotřebiči a dřezem.

Jak je to s pracovními deskami?

Výrobce kuchyní Family Line standardně nabízí pracovní desky ve dvou řadách:

Pracovní desky STANDARD - jde o tzv. "kusovky", kdy jsou k dispozici desky v předem předpřipravených délkách, nebo s potřebným tvarem ukončení (oblouk, úkos apod.) Tyto desky je optimální využít v případě, kdy potřebujeme co nejnižší cenu, nebo když uvažujeme o tom, že si kuchyňskou linku bude montovat zákazník sám. Pro spojení desek lze využít hliníkových spojovacích lišt, což je jednodušší, než frézovaný a lepený spoj bez lišty.
Ve STANDARDU  je k dispozici jeden druh pracovní desky a to deska v dekoru  v dekoru Cappucino o síle 38 mm.
Rovné kusy STABDARDNÍCH desek jsou dostupné v rozměrech 30, 40, 45, 50, 60, 80, 90, 100, 105, 120, 160, 200, a 240 cm. K e koncovým skříňkám jsou desky k dispozici v požadovaném tvaru a provedení pravém, či levém. Hrany desek jsou již olepeny melaminovou hranou.

  Pracovní deska Cappucino 38 mm

Pracovní desky NA MÍRU - pokud nechceme desky kouskovat ze standardních délek, nebo nám nabízené rozměry či dekory desek STANDARDNÍCH nevyhovují, výrobce nabízí 12 dekor  tloušťky 28 mm (petra béžová) a 10 dekorů desek tloušťky 38 mm ( white stone, stone beige, cappucino, wenge klepka, wenge luiziana, dub lancelot, sahara, district dark, jasný atelier, kašmír bílý ). Tyto desky lze požadovat v libovolné délce v rovném nebo dle použité koncové skříňky vhodně zakončené. Maximální délka jednoho kusu desky je 410 cm, u travestone jen 305 cm. Pracovní deska na míru stojí o něco více, než standardní kusy.

Pracovní deska Dub Oregon 28 mm Pracovní deska Traverstone 38 mm Pracovní deska White Stone 38 mm

Pracovní deska Stone Beige 38 mm Pracovní deska Wenge 38 mm Pracovní deska Cappucino 38 mm

Pokud  Vám nevyhovuje nabídka pracovních desek dodávaných ke kuchyním Family Line, můžete volit z širší nabídky dalších pracovních desek, které máme k dispozici. Většinu pracovních desek najdete na našem eshopu, nebo u nás v kuchyňském studiu v Olomouci. V případě kuchyní s rohovým spojem desky umíme zajistit frézovaný spoj buď přímo na CNC stroji, nebo na místě montáže pomocí přesné šablony.

Úchytky dotváří celkový dojem z kuchyně

Ke kuchyním Family line je k dispozici řada úchytek, které lze prakticky libovolně volit  (s výjimkou Tafne, kde jsou zápustné úchyty). Dvířka nemají předvrtané otvory na úchyt, proto lze volit úchytky s různou roztečí. Všechny úchytky dodávané ke kuchyni Family Line jsou celokovové.
Přesto, že lze úchytky volit libovolně dle Vašeho požadavku, výrobce ke každé řadě doporučuje dle jeho uvážení tvarově a materiálově vhodný úchyt. 

             Úchytky ke klasickým kuchyním

Úchytky k moderním kuchyním

 

Několik technických údajů ke kuchyním Family Line

Korpus a police skříněk -  jsou vyrobeny z kvalitní LTD desky o síle 16 mm oboustranně laminované v barvách šedá, ořech nebo wenge. Korpusy se kompletují pomocí nábytkářských šroubů (konfirmátů) a kolíků. Viditelné hrany korpusů a polic jsou olepeny melaminovou hranou v barvě korpusové desky.

Zadní stěny skříněk - jsou vyrobeny z HDF desek. záda jsou u horních i dolních skříněk zapuštěná.

Nožky a sokl -  spodní skříňky jsou na rektifikačních (výškově stavitelných) nožkách základní výšky 10 cm. Sokl, který se nacvakává na nožky má standardně výšku 10 cm a je v barvě korpusu. Soklovou desku je třeba objednat v potřebné délce. Standardně se dodává délky 2 m. Pro zájemce vyšších postav lze dodat nožky i sokl výšky 15 cm, čímž se dosáhne výšky pracovní plochy 90-91 cm.

Závěsy (panty) - základní závěsy použité ve skříňkách jsou od firmy SAMET, některých rohových skříněk se používají závěsy BLUM. Panty nejsou s tlumeným dovíráním, skříňky lze doplnit o přídavný tlumič s adaptérem, který tlumení zajistí, případně tlumičem, který se nacvakne na pant (nemusí se nic vrtat, velmi jednoduché, elegantní a skvěle funkční řešení) Standardně se tlumič s adaptérem dodává jen do výklopných skříněk s plynovými písty.

Zásuvky - použity jsou  zásuvky typu SAMBOX (částečný výsuv bez tlumení) nebo SMARTBOX (komfortní plnovýsuv s tlumením a vyšší nosností), dno a zadní stěna jsou z dřevotřísky, boky jsou kovové. Vysoké zásuvky jsou dovybaveny relingem. Zásuvky SAMBOX lze doplnit o tlumené dorazy s přítahem Airtic.

Zásuvka Sambox                       Zásuvka Sambox                        Tlumič zásuvek Airtic

Family Line šuplíky

Horní skříňky -  s výjimkou vnějších rohových jsou vybaveny regulovatelnými závěsy šedé barvy  s háčky pro zavěšení (na lištu). Ve výklopných skříňkách je použita plynová vzpěra. Sklo použité v horních skříňkách je předem dané k jednotlivým typům dvířek a nelze ho měnit.

Rozměry skříněk - skříňky se vyrábějí v modulu 10 cm (jejich šířka je násobkem 10 cm). Základní šířky skříněk jsou 30, 40, 50, 60, 80 cm Výjimku tvoří skříňky o šířce 15 cm, 45 cm a rohová 105 cm. Hloubka dolních korpusů je standardně 460 mm, u některých 560 mm. Hloubka horních korpusů je 300 mm.
Výška horních skříněk je standardních 72 cm. V nabídce najdeme i skříňky vysoké 36 cm (výklopy), nebo skříňky vysoké 95 cm. Nabídka horních skříněk je rozšířena o skříňky pro vestavný výsuvný odsavač, pro které výrobce kuchyní dodává i odsavač značky Elica, který do skříněk přesně pasuje.
Výška spodních skříněk je 72 cm plus výška noh (10 nebo 15 cm).

Výbava skříněk -  skříňky lze doplnit celou řadou prvků - příborníky a rozdělovníky do šuplíků, drátěné výsuvy do spodních nebo potravinových skříní, otočnými či výsuvnými systémy do rohových skříněk, odpadkovými koši, světelnými dny pro horní skříňky, osvětlením apod.

Zde si můžete stáhnout přehled dostupných skříněk a modulů je ke stažení zde . Pokud si chcete kuchyňskou linku sestavit sami, pošlete nám na email kuchyne@maxiorion.cz seznam požadovaných skříněk, a my Vám je naceníme, případně doladíme co bude třeba. Pro představu, kde se jednotlivé řady kuchyni pohybují získáte z níže uvedených tabulek.

 

 Vzorová kuchyňská linka 240 cm

 

Příklad kuchyňské linky délky 240 cm

KUCHYŇSKÁ LINKA 240 CM

AKČNÍ CENA SESTAVY OD (v Kč vč. DPH)

CENA ZA 1m OD

 LETIS

13589

5 662,-

 MELOS

17855

7 440,-

 OLDER

12345

5 160,-

 Přehled cen slouží k tomu, aby si zákazník udělal představu o ceně kuchyňských linek Family Line Classic a jak se jednotlivá  provedení dvířek liší cenově.

 

KUCHYŇSKÁ LINKA 240 CM

AKČNÍ CENA SESTAVY OD (v Kč vč. DPH)

CENA ZA 1m OD

 EDAN

11492

4 788,-

 TABES 2

11615

4 840,-

 TAPO PLUS

14375

5 990,-

 HAMPER

10661

4 442,-

 REPASO

11262

4 692,-

 DOMIN

13681

5700,-

 TAFNE BÉŽ

13992

5 830,-

 TAFNE WENGE

12376

5157,-

 PLATE

17227

7 180,-

 TOP LINE

13706

5 711,-

 APLAUS

19935

8306,-

 PESEN II (úchytky v ceně)

11727

4 886,-

 IRIS (úchytky v ceně)

15804

6 585,-

 AKČNÍ ceny po 35% slevě zahrnují tyto skříňky:
 Horní: 40 cm, 80 cm, 60 cm
 Spodní: 40 cm zásuvková, 60 cm pro vestavbu, 80 cm, 60 cm dřezová

 V uvedené ceně nejsou započítány:
 úchytky, pracovní deska, montáž, doprava, spotřebiče, dřez, doplňky

 Přehled cen slouží k tomu, aby si zákazník udělal představu o ceně kuchyňských linek Family Line Modern a jak se jednotlivá  provedení dvířek liší cenově.

 

 

Pokud jste z Olomouce a okolí, můžete navštívit naše kuchyňské studio, kde máme v expozici tři kuchyně Family Line a k dispozici máme kompletní vzorník dvířek, takže si můžete kuchyně Family Line "osahat".

Ještě váháte jestli jsou kuchyně Family Line pro Vás tím, co hledáte?  Nejlepší bude Váš záměr prokonzultovat s odborníkem v našem kuchyňském studiu, nechat si zpracovat ZDARMA návrh kuchyně včetně cenové kalkulace  a poté se rozhodnout.
Jak už víte, nemáme v nabídce jen kuchyně Family Line :-) .

 

Na závěr několik vět o výrobci kuchyní Family Line, firmě BRW:

Skupina Black Red White patří mezi největší výrobce a distributory nábytku a bytových doplňků v Evropě. Společnost nabízí ve vysoké kvalitě a různém stylu pokojový nábytek, kuchyně, čalouněný nábytek i stoly a židle. To vše v zajímavých cenách.

Black Red White PL

Holding tvoří Black Red White S.A. spolu s 20 dceřinými společnostmi v Polsku, Slovensku, Ukrajině, Rusku, Bělorusku a v Bosně a Hercegovině. Produkce nábytku Black Red White je zajišťována prostřednictvím 21 výrobních závodů v Polsku a v dalších zemích Evropy.

Black Red White více než 40% své produkce exportuje. Sortiment skupiny je dostupný ve více než 40. zemích světa, mezi jinými v České Republice, Slovensku, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku, Rusku, Lotyšsku, Litvě, Ukrajině, Bělorusku, Kazachstánu, Řecku, Srbsku, Bosně a Hercegovině, Chorvatsku, Německu, Rakousku, Belgii, Holandsku, skandinávských zemích, Velké Británii, Irsku, USA a Kanadě.

Skupina Black Red White disponuje sítí kolem 2300 prodejních míst po celém světě.

Distribuce nábytku je zajišťována prostřednictvím logistického centra, vlastních a partnerských velkoskladů v Polsku, České Republice, Maďarsku, Rumunsku, na Slovensku, Ukrajině, Bělorusku, Rusku a Bosně a Hercegovině.

Skupina Black Red White ve svých podnicích i dceřiných společnostech zaměstnává přes 11 tisíc pracovníků.

Všechny materiály a komponenty používané na výrobu nábytku splňují všechny požadované atesty a mají hygienické certifikáty o nezávadnosti produktů. Zde se odráží skutečnost, že výroba Black Red White splňuje všechny výrobní normy dané Evropskou unií.