Výprodej nábytkuAKCE
MĚSÍCE
Obývací
pokoje
KuchyněJídelnyLožniceKancelářStudentské -
dětské pokoje
PředsíněDoplňkyNábytek
z masivu

Royal – kuchyňská linka v provensálském stylu

Odkud pochází pojem "provensálský styl" ?

Provence (česky Provensálsko) je oblast v jihovýchodní Francii známá především vinicemi a pěstováním levandule. Provence také sehrála významnou roli v hudbě a literatuře, vznikl zde nový typ lyriky, kterou šířili tzv. trubadúři.
Provence (provensálský) styl nachází dle svého názvu původ právě v jižní Francii, kde si farmáři chtěli zútulnit svá obydlí místními komoditami.
Provensálský venkovský styl bydlení se dostává do poměrně velké obliby také u nás. Zařídit si vlastní bydlení v tomto stylu není vůbec složité. Pokud nejste dostatečně manuálně zruční či nemáte možnost vyrobit si vlastní originální kousky nábytku sami, můžete využít naší nabídky stylového nábytku a vybavit si ve vašem oblíbeném stylu kuchyni, obývací pokoj, pracovnu či ložnici. Potom už stačí pořídit si vhodné stylové doplňky a levanduli do vázy a nechat se unášet nenahraditelnou atmosférou příjemného domáckého venkovského stylu.

Kuchyňská linka Royal

V tomto krátkém článku vám chceme představit novinku v naší nabídce, kuchyňskou linku Royal, která doplňuje naši nabídku stylových kuchyní Domin, Provance nebo Emka. Kuchyně Royal je určena pro zákazníky, kteří požadují krásnou kuchyňskou linku v provensálském stylu za dostupnou cenu. Hovoříme zde o tom, že kuchyňská linka Royal reprezentuje nábytek v provensálském stylu. Nejsem odborníkem na definici různých stylů, ale stejně tak si myslím, že bychom také mohli psát o kuchyni v anglickém stylu. Společným jmenovatelem obou bude pravděpodobně pojem venkovský styl, ale ten nezní uchu našince tak exoticky, proto se budeme držet označení (zaškatulkování) provensálský styl.

Dříve, než se pustím do podrobnější specifikace kuchyně Royal, dovolím si upozornit na to, že tato kuchyňská linka rozšiřuje nabídku již zavedeného stylového nábytku pod stejným názvem, který má u našich zákazníků nemalý ohlas. Máte tak možnost vybavit svůj interiér v královském (royal) stylu kompletně.

Co můžeme od kuchyní Royal očekávat?

 • Jak už bylo řečeno, jde o kuchyň v provensálském stylu, tedy jde o kuchyňskou linku pro vyznavače tohoto stylu za skvělou cenu.
 • Dvířka jsou v dekoru bříza nordická, sokl a horní obkladové desky v dekoru dub divoký. Korpusy skříněk jsou vyrobeny z bílého lamina.
 • Kuchyňskou linku Royal lze sestavit prakticky do libovolného tvaru. Skladbou skříněk se hodí především pro rovné, rohové a „účkové“ kuchyně. Méně vhodná je pro kuchyně ostrůvkové, ale i zde si dokážeme poradit a navrhnout vhodné řešení
 • Pro sestavení kuchyňské linky je k dispozici cca 45 různých skříněk a prvků.
 • Horní skříňky jsou dostupné ve standardním modulu výšky 72 cm (s jednou policí) doplněné o skříňky vysoké 36 cm. K dispozici jsou dvě speciální skříňky ležící na pracovní desce spodních skříněk – jde o 120 cm široký kredenc a 40 cm širokou prosklenou skříňku. Pokud máte možnost tyto skříňky zařadit do plánované sestavy kuchyňské linky, získá vaše kuchyň na ještě větší stylovosti. Řada horních skříněk se vyrábí v prosklené verzi s čirým sklem.
 • Spodní skříňky jsou včetně 10 cm soklu vysoké 82 cm. Spolu s pracovní deskou je standardní výška pracovní plochy 86 cm. Korpus je hluboký 45 cm. Sokl se ke skříňkám dodává zpravidla v 2 m délkách a výrobce kuchyně ho dopočítá dle šířek spodních skříněk automaticky.
 • V nabídce je i několik vysokých skříní. Jde především o potravinové skříně a skříně na vestavnou lednici či vestavnou troubu umístěnou do výšky v úrovní pracovní desky. Tyto skříně jsou vysoké 212 cm.
 • K dispozici jsou dvířka pro vestavné myčky 45 i 60 cm široké
 • Úchytky jsou černé kovové a dvířka jsou pro úchyty předvrtaná. Tudíž je nutné u jednodveřových skříní určit způsob otevírání (pravé/levé). Panty jsou kovové, opatřené tlumeným dovíráním. Šuplíky jezdí na kuličkových plnovýsuvech s dotahem bez tlumeného dojezdu. Šuplíky jsou vyrobeny z lamina a sololaku.
 • Horní obkladové desky (aktualizace 2017: výrobce vyřadil obkladové desky z nabídky!!!) 
 • Pracovní deska se standardně dodává v dekoru dub rockpile, ale lze dodat desku libovolnou z naší nabídky. K pracovním deskám dodavaným výrobcem nelze zajistit těsnící lištu v barvě pracovní desky, proto nabízíme alternativní.
 • Kuchyně Royal se vyznačuje velmi příjemnou cenou a dodací lhůtou pohybující se okolo 4 týdnů

A co od kuchyní Royal naopak čekat nelze?

 • Royal se dodává jen ve výše uvedené barevné kombinaci, nelze tedy uvažovat o jiných dekorech
 • V nabídce nejsou skříňky o rozměrech 15, 45, 50, 90 cm, proto je třeba volit sestavu tak, abychom se potřebě těchto skříněk vyhnuli, případně lze dohodnout různé úpravy realizovatelné při montáži kuchyně. (Tip pro vás: pokud potřebujete vyřešit 5 cm v rozměru Vaší kuchyně, lze upravit při montáži spodní i horní otevřenou poličkovou skříňku tak, že se zúží např. na rozměr 15 cm, toto řešení může pomoci vyřešit sestavu s myčkou šířky 45 cm apod.)
 • K dispozici je jen jeden typ spodní rohové skříňky 90 x 90 cm. 
 • Výrobce kuchyně Royal nedodavá žádné atypy, pouze jen položky dané standardní nabídkou (ceníkem) - viz kuchyně Royal v našem eshopu
 • Nabídka skříněk nepočítá s možností zabudování vestavné mikrovlnné trouby
 • Royal není vhodný tam, kde je požadován šikmý rohový dřez
 • V nabídce nejsou vysokozátěžové plnovýsuvné šuplíky na ložiskových pojezdech s tlumenými dojezdy
 • Vysokou cenu - Royal představuje kuchyni cenově velmi dostupnou 

Pokud shrneme vlastnosti kuchyně Royal, dospějeme k závěru, že Royal je primárně určen pro ty zákazníky, kteří chtějí mít stylovou, hezkou a praktickou kuchyňskou linku a kteří současně nepožadují nadstandardní technické vymoženosti a možnosti spadající do sektoru luxusnějších kuchyní. Pro náročnější zákazníky máme v nabídce např. kuchyně Emka Dynamik, které lze vyrobit v obdobném stylu, jako je kuchyň Royal, a v případě požadavků doplnit kuchyň o prvky spadající do sféry luxusních kuchyní za stále velmi přijatelnou cenu.

Do kuchyně Royal se zamilovalo několik zákazníků ještě dříve, než jsme ji fyzicky zařadili do naší expozice. Nyní již máme kuchyň vystavenou na našem kuchyňském studiu v Olomouci, vybavenou  spotřebiči  a granitovým dřezem. Celek působí velmi hezky a hned vedle kuchyně stojí i jídelní stůl s židlemi z výše zmíněné řady nábytku Royal pro jídelny, obývací pokoje, ložnice apod. Pokud i vás zaujala kuchyňská linka Royal, zveme vás k návštěvě naší expozice.