Výprodej nábytkuAKCE
MĚSÍCE
Obývací
pokoje
KuchyněJídelnyLožniceKancelářStudentské -
dětské pokoje
PředsíněDoplňkyNábytek
z masivu

Údržba sedací soupravy

Správné rozbalení

Pokud výrobek obsahuje etiketu, neodtrhávejte ji rukou! Švy nebo potahové materiály mohou být nesprávným zacházením poškozeny. Kovové nohy jsou vybaveny plstěným nebo plastovým kluzákem. Při nenamontování těchto kluzáků neručíme za případné poškození podlahy či odření sedací soupravy. Produkty jsou dobře zabaleny. Odstraňujte folii a lepící pásku ručně. Použitím nože nebo nůžek může dojít k poškození potahového materiálu.

Nesprávné zatěžování

Nesedejte na části, které nejsou k sezení určené! Opěrka ruky je pro ruce, opěrka zad je pro záda. Nesprávné zatížení může deformovat výplň. Extrémní zatížení může způsobit trhliny ve švech a deformaci konstrukce. Převrhnutí může znamenat nebezpečí úrazu!

Volné polštáře s jemnou výplní je nutné často protřepat. Zadní opěrky, které jsou tvořeny polštáři, mají podobnou výplň jako polštáře. Pro dosažení komfortního sezení je nutné upravovat polštáře opěrek protřepáním dle potřeby. Po přepravě k Vám je možné, že nebudou mít ideální formu. Po cca 48 hod. a řádném naklepání a natřesení, se dostanou opěrky do správného tvaru.

Rychlejší opotřebení

K rychlejšímu opotřebování sedací soupravy dochází, když sedáte na světlé potahové materiály v džínsech. Dále dejte pozor na ostré pásky, peněženky a klíče v zadních kapsách kalhot, přezky a zipy.

Pozor! Dámské punčochy působí na tkaninu jako smirkový papír. Také domácí zvířata přispívají drápky a škrábáním k opotřebování souprav. K narušení povrchu může také dojít při častém používání vlněné deky. Časté tření může způsobovat vytváření žmolků na textilních potazích. Tvorba žmolků je mechanicky podmíněna a není v jednotlivých případech, při nevyvarování se výše uvedených aspektů, důvod k reklamaci.

Základní rizika

Neumisťujte sedací soupravy do bezprostřední blízkosti topných těles. Minimální odstup je 30cm. Žár a teplo poškozují potahové materiály a výplně. Neumisťujte sedací soupravy do místností s vysokou vlhkostí. Výplně mohou reagovat na vlhkost a tím změnit tvar a vlastnosti. Neumisťujte výrobky do místností s halogenovými světly, do blízkosti oken, nebo na přímé sluneční světlo. Dopadající UV záření způsobuje nevratné zesvětlení barvy potahového materiálu. Na výše uvedené skutečnosti je třeba brát ohled při případném doobjednání dalšího dílu soupravy. Nosnost sedací soupravy je

do 130kg.

 

Odchylky

Tvrdost sedu může jemně kolísat i u dílů jedné soupravy. Tvrdost je vždy závislá od velikosti sedací části. Také rozdíly ve tvrdosti sedu jednotlivých elementů jsou podmíněny konstrukcí produktu, nebo přítomností rozkládacího mechanismu. Optická odchylka může být u elementu s funkcí. Veškeré rozměry produktů se nedají měřit přesně a v technických výkresech mají pouze informativní charakter. Je nutné počítat s odchylkou +/- 2cm. U výrobků, u kterých tvoří područku a opěrku zad polštáře, může být tato odchylka až +/- 5cm (tyto části se po čase slehnou). K rozdílům v rozměrech výšky u jednotlivých elementů složených částí může docházet při nerovném povrchu podlahy. Nerovnost můžete odstranit namontováním podložky mezi spodní část sedací soupravy a nohu (pokud je toto možné).

Potahové materiály

Rozdílné tvorby záhybů jsou závislé od tloušťky potahového materiálu. Jemné, ne tak silné materiály vytvářejí více menších záhybů. Pevné a silné materiály vytvářejí méně, ale zato větších záhybů. Každopádně, tvorba řasení potahových materiálů je ruční práce a tudíž nemůže být na každém kuse sedací soupravy totožné.

Údržba mechanismu

Pro údržbu mechanismu rozkladové části nikdy nepoužívejte žádný prášek! Čas od času promažte rozkládací mechanismus 1-3 kapkami oleje. Vedlejší šelesty nejsou vyloučeny. Kde se polštářový dílec rozkladové části posunuje při otevírání a zavírání nejsou vyloučeny vedlejší zvuky. Vyvarujte se přetěžování a nevhodnému používání. Vyvarujte se v každém případě cvičení na zadním opěradle. Zvláště u modelů s relaxační funkcí hrozí riziko úrazu.

Za škody způsobené nesprávným dodržováním výše uvedených zásad neručíme a neneseme odpovědnost. Doporučení jsou velmi užitečná jak před nákupem, tak po nákupu a přispívají k delší trvanlivosti zakoupených produktů.