Výprodej nábytkuAKCE
MĚSÍCE
Obývací
pokoje
KuchyněJídelnyLožniceKancelářStudentské -
dětské pokoje
PředsíněDoplňkyNábytek
z masivu

Stěhování a nový nábytek

V životě každého z nás se čas od času objeví nutnost stěhování. Mluvíme-li o odstěhování nábytku z pokoje do pokoje, nebo odtažení nábytku od stěn za účelem malování, můžeme mluvit ještě o štěstí. Horší je situace, kdy přemísťujeme nábytek z bytu jednoho do bytu druhého.

Najednou stojíme před otázkou, jestli je lepší použít nábytek starší, oblíbený, nebo se vydat za vůní nábytku nového a vše si zařídit znovu, po svém.

Pokud bychom se rozhodli, že svůj starý nábytek nevyměníme za nový nábytek v žádném případě, je nutné se zamyslet nad tím, jestli je právě tato volba ohledně nábytku volbou šťastnou. Vyvstává tím totiž mnoho problémů a otázek ohledně řešení stěhování nábytku, nehledě na to, že stěhováním nábytku vzrostou nemalou měrou i náklady na stěhování samotné.

Je tedy lepší nábytek pořídit zbrusu nový.

Nábytek „na míru“ nebo „nad míru“

Začít můžeme rovnou u vchodu do bytu. Podle velikosti prostoru předsíně vybereme nábytkový komplet předsíňové stěny, nebo jen botník, který může být také pěkným, vkusným kusem nábytku. Dobré je doplnit věšákem, popřípadě zrcadlem.
Další hojně využívanou místností je bezesporu obývací pokoj. Nábytek je nutno volit přesně dle kritérií, které od něho očekáváme. Místnost plná nábytku může skýtat mnoho úložných prostor, ale také může pokoj značně zmenšit. Je proto lepší volit nábytek přesně tak, jak jej potřebujeme a skutečně využijeme. Obývací nábytková stěna pak doplní nenásilně stolek, sedačku či jiné kusy nábytku v místnosti.

Kuchyně naopak potřebuje přístup zcela jiný. Zde je lepší uchylovat se k nábytku praktickému, s důrazem na maximální využití veškerého prostoru, jež nábytek poskytuje. Nábytková souprava kuchyňské linky by měla být prostorná a využitelná. Rozhodně je opět lepší volit kusy nábytku tak, aby se dokonale sladily stylově i barevně. Kuchyňský nábytek má být tedy hlavně praktický, ale i lahodit oku, abychom se zde cítili dobře.

Místem nejdůležitějšího odpočinku je ložnice. Je možné zakoupit mnoho druhů nábytkových kompletů určených pro využití výhradně v ložnici. Jde pak nejčastěji o sestavu nábytku obsahující postel, šatní skříň, noční stolky a komodu či prádelník. Nábytek je lepší kupovat v nábytkových sestavách, protože stylově splňuje propojení všech těchto kusů nábytku a pak máme ulehčenou práci s konečným doladěním nábytku a můžeme se věnovat třeba textiliím.

Máme-li malé děti, nebojme se barev, hravých tvarů nábytkových stěn a nábytkových kompletů. Do studentského pokojíku se zase lépe hodí nábytek doplněný o knihovnu a police na odkládání studentských trofejí.

V neposlední řadě je potřeba jmenovat koupelnu. Sestav nábytku určených do koupelen je nepřeberné množství. Nabídka se liší nejčastěji použitím materiálů, ze kterých je nábytek vyroben, barvou a samozřejmě kusy nábytku v sestavě obsaženými. Minimální výbavou nábytku i do menších koupelen je skříň pod umyvadlo, kterou je pak možno doplňovat dalšími kusy speciálně upraveného nábytku do vlhkých prostředí koupelny.

S novým nábytkem, pohodlí krok za krokem

Vybavení nové domácnosti osobně vybraným nábytkem nám umožní přizpůsobit si prostředí tak, aby se nám i našim blízkým lépe, kvalitněji a pohodlněji žilo. Nikdo z nás se přeci nesnaží žít proto, abychom mohli lépe bydlet, ale lépe bydlet proto, abychom mohli lépe žít. A to se nám s dobře zvoleným nábytkem rozhodně a zaručeně podaří.