Výprodej nábytkuAKCE
MĚSÍCE
Obývací
pokoje
KuchyněJídelnyLožniceKancelářStudentské -
dětské pokoje
PředsíněDoplňkyNábytek
z masivu

Ochrana a péče o kožený nábytek

Jak přírodní tak eko-kůže má ochrannou vrstvu, nicméně použitím nevhodných čistících prostředků, které obsahují petrolej, alkohol nebo rozpouštědla může dojít k poškození a změně barvy kůže.

Kůže by se měla čistit v závislosti na intenzitě jejího užívaní. Čerstvé skvrny by měly být okamžitě odstraněny suchým hadříkem.
Záruka se nevztahuje na mechanické, tepelné nebo chemické poškození (vyplývající z nesprávného čištění), včetně běžného opotřebení jako zvrásnění nebo vytažení kůže na sedadlech.

Bezproblémové dlouhodobé užívání koženého nábytku vám zaručí pouze schválené prostředky určené výhradně pro kůži.
Kůže je přírodní materiál a tak snadno reaguje na vlivy vnějšího prostředí. Během zpracování se kůže zbavuje svých regeneračních schopností. Proto je následně ošetřena přípravky, které jí navrací měkkost a pružnost. Nicméně se během používání tyto látky odpařují a zanechávají kůži bez ochrany proti škodlivým účinkům, jako jsou změny teploty, vlhkosti nebo i sůl obsažená v lidském potu. Všechny tyto jevy způsobují vysychání materiálu, což může mít za následek ztvrdnutí a popraskání v oblastech, které jsou často využívané a vystavené kontaktu s lidskou kůži, vlasy a oblečením.

Aby kožená sedací souprava na dlouho zachovala svoje vlastnosti a pěkný vzhled musí být pravidelné ošetřena speciálními přípravky. Je důležité vysávat potah alespoň jednou týdně, jelikož kůže přitahuje prach. Při čištění věnujte zvláštní pozornost oblastem, které jsou nejvíce zatížené. Po každém čištění naneste na celý povrch ochranný prostředek. Je také důležité se vyvarovat silnému znečištění sedací soupravy. Tato údržba ochrání kůži před poškozením.

Doporučujeme provést první ošetření ihned po zakoupení nábytku. Tím se sníží riziko trvalého barvení a usnadní následné čištění.   

pyka