Výprodej nábytkuAKCE
MĚSÍCE
Obývací
pokoje
KuchyněJídelnyLožniceKancelářStudentské -
dětské pokoje
PředsíněDoplňkyNábytek
z masivu

Jak správně vybrat postel

Máte problémy se spánkem? Budíte se v noci s pocitem, že Vás něco tlačí? Nemůžete najít správnou polohu jak si lehnout a usnout? Potom s největší pravděpodobností máte špatnou postel, nebo některou z její součásti.
Lidé potřebují kvalitní spánek k regeneraci svého těla i mysli. Nepodceňujte únavu, která jen zvyšuje rizika nehody a snižuje Vaši celodenní výkonnost. Špatný spánek má vliv i na změnu nálady a celkovou psychickou pohodu.

Jak zvolit správný rozměr?

Správná délka postele by měla být minimálně o 25 centimetrů delší než výška dané osoby. Šířka by měla být alespoň 80 centimetrů, i když 90 nebo 100 centimetrů Vám nabízí větší plochu a tím i větší pohodlí.
Standardní rozměry jednolůžka jsou 90 x 200 centimetrů, dvojlůžka 140 x 200, 160 x 200 či 180 x 200 centimetrů. Existují i postele, které jsou prodloužené na délky 210 nebo 220 centimetrů.  Naši dodavatelé jsou však schopni Vám na zakázku vyrobit jakýkoliv rozměr, který se bude hodit přímo Vám.
Ideální výška postele i s matrací je 45 až 55 centimetrů. Starší lidé by ji měli mít o něco vyšší, aby se jim lépe ulehávalo a vstávalo. Senioři by vůbec výběru postele měli věnovat větší pozornost. S věkem se horší zrak, proto by rám lůžka neměl mít ostré hrany, ani příliš nevystupovat, aby se o něj nemohli zranit.

Proč má postel čelo?

Postele mívají jedno nebo dvě čela, tedy kromě válend. Čelo u hlavy chrání před průvanem, dá se o něj opřít, polštář díky němu nepadá. To v nohách postele není tak důležité, v menších ložnicích může čelo naopak překážet.
Kdo nechce riskovat, že se během spánku občas uhodí o vyšší bočnice, měl by si pořídit postel bez nich. Stejně nepříjemné mohou být bočnice u dvou samostatných postelí přistavených k sobě. Řešením je zakoupit „letiště“, tedy jednu postel s rozměry dvojlůžka. Bočnice nebo přímo malé zábradlí bývají naopak žádoucí u dětských postelí.

Kupujete opravdu celou postel?

Dávejte si pozor, co si vlastně kupujete. Plně funkční postel se skládá ze tří dílů. Rám postele, polohovatelný nebo pevný rošt a matrace. Při nákupu vždy volte předem doporučenou sestavu. Tím se vyhnete problémům s nepřesně sedícími díly, popřípadě kontaktujte prodejce a optejte se, co by doporučil on, nebo jak by Váš výběr doporučil vylepšit.  Sestava v základu je totiž hlavně orientovaná na cenu a tou se snaží potenciální zákazníky oslovit. Ovšem to nemusí být zrovna to pravé pro Vás. Stejně jako u aut si pokaždé nevyberete základní model, protože má nejnižší cenu. Budete se při výběru zaměřovat přímo na provedení, které nejvíce odpovídá Vašim požadavkům.


Jaký zvolit materiál?

Rámy postelí se dají podle materiálů rozdělit na kovové, vyrobené z lamina, nebo vyrobené z masivního dřeva. Každá z variant má svá pro a proti. Nejnižší cenu mají postele vyrobené z lamina. Jejich trvanlivost je nižší než u dalších dvou druhů materiálu. Ovšem není tak malá, aby Vás znepokojovala. Ne každý si chce koupit postel, která mu vydrží 20 let a více.

Snad se nám podařilo alespoň částečně vysvětlit některá úskalí, která výběr postele skýtá.

Budeme se na Vás těšit, ať už na našem E-shopu www.maxiorion.cz, nebo v naší kamenné prodejně nábytku v Olomouci.